شرح خبر
نشست معاون امور شهري سازمان پدافند غيرعامل كشور با شهردار ساري و مديركل پدافند غيرعامل استان مازندران نشست معاون امور شهري سازمان پدافند غيرعامل كشور با شهردار ساري و مديركل پدافند غيرعامل استان مازندران
اجراي طرح جامع پدافند غيرعامل شهري و آموزش تخصصي پدافند غيرعامل براي مديران و كاركنان و طرح اسكان و تخليه اضطراري در شهرها از جمله موضوعات مورد بحث در اين نشست بود.

در راستاي بازديد مهندس كريمي معاون امور شهري سازمان پدافند غيرعامل كشور و مهندس نبوي مديركل پدافند غيرعامل استانداري و هيات همراه، نشستي با مهدي عبوري شهردار ساري و رئيس كارگروه پشتيباني و خدمات شهري پدافند غيرعامل استان در عمارت شهرداري برگزار شد.


نبوي مديركل پدافند غيرعامل استانداري ضمن تبريك دهه كرامت از اقدامات مؤثر كارگروه پشتيباني و خدمات شهري استان و شهرداري ساري در اجراي پدافند غيرعامل تقدير و تشكر نمود و عنوان كرد: كارگروه پشتيباني و خدمات شهري پدافند غيرعامل استان با مديريت مهندس عبوري و همكارانشان به‌عنوان كارگروه نمونه در سال 95 شناخته شد و مورد تقدير استانداري قرار گرفت.

عبوري شهردار ساري گفت: بر اساس دستورالعمل‌هاي ابلاغي سازمان پدافند غيرعامل كشور، بنده و همكارانم كافي در حراست و نيكزاد به‌عنوان دبير كارگروه به‌طور جدي پيگير اجراي منويات مقام معظم رهبري در پيشبرد اهداف پدافند غيرعامل در شهرداري ساري هستيم.

عبوري با اشاره به شهر ساري به‌عنوان مركز استان مازندران و شريان اصلي و اتصال راه مواصلاتي شرق به غرب استان و وجود پل قديمي بر روي رودخانه تجن افزود: پل كابلي داراب را با هزينه بالغ بر 35 ميليارد تومان جهت دسترسي و خروج اضطراري در مواقع بحراني به مرحله اجرايي رسانديم.

رئيس كارگروه پشتيباني و خدمات شهري پدافند غيرعامل استان با تأكيد بر اقدامات عملي در شهرداري‌هاي استان و اجراي طرح جامع پدافند غيرعامل شهري عنوان داشت: در بحث سيل‌هاي نكا، بهشهر، سوادكوه و بحران برف تنكابن كه در 50 سال اخير بي‌سابقه بوده است شهرداري ساري با بسيج نيروها و تجهيزات لجستيك اقدامات خوبي انجام داده است و خدا رو شكر شهرداري‌ها هم پاي كار آمدند.

عبوري با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبري و تأكيد سردار جلالي درباره پدافند غيرعامل ابراز داشت: بايد پدافند غيرعامل به‌صورت فرهنگ درآيد و به‌عنوان وظيفه روزانه و به‌طور مستمر در دستور كار همه مديران قرار گيرد تا آسيب‌هاي احتمالي زيرساخت‌ها و دارايي‌هاي شهرها را در مقابل تهديدات دشمن به حداقل برسانيم.

كريمي معاون امور شهري سازمان پدافند غيرعامل كشور با اشاره به اينكه بحث شهرها مورد اغفال قرار گرفته است بيان داشت: جمعيت كشور بيشتر در شهرها متمركز هستند و 75% اين جمعيت فقط در 40 شهر ايران و 30% جمعيت شهري در كلان‌شهرها مي‌باشند. تمركز جمعيت، مشكلات ترافيكي، دارايي‌ها، زيرساخت‌ها و مسائل زيستي تهديدات بالقوه و تشديد حملات تروريستي و حوادث احتمالي را افزايش داده و آسيب‌پذيري شهرها را به دنبال خواهد داشت.

كريمي افزود: با توجه به اهميت شهرها در جنگ‌هاي نوين، حوزه شهري در دستور كار سازمان پدافند غيرعامل كشور قرار گرفت تا با هماهنگي و همكاري شهرداري‌ها موضوع پدافند غيرعامل را به‌طور مستقل و متمركز دنبال نماييم.

كريمي با اشاره به فعال بودن شهرداري‌ها در استان مازندران و اهميت پروژه‌هاي عمراني و زيربنايي در مديريت شهري گفت: تمام تلاش سازمان پدافند غيرعامل اين است كه كميته تمام شهرهاي مهم و بزرگ را فعال و طرح جامع پدافند غيرعامل شهري، آموزش‌هاي تخصصي و عمومي كاركنان و رزمايش تخليه اضطراري را به مرحله اجرا برسانيم.

در پايان، مهندس كريمي و نبوي و هيات همراه از پل كابلي داراب، بوستان ملل و بوستان چندمنظوره ولايت به‌عنوان پروژه‌هاي پدافند غيرعامل شهر ساري بازديد بعمل آوردند.
 
 
 
 
 
 
 
 
1396/05/12 تاریخ :
54 تعداد بازدید :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به دبيرخانه پدافند غير عامل مي باشد

طراحي و اجرا : سازمان فاوا شهرداري ساري

Powered by DorsaPortal