شرح خبر
بازديد ساختمان‌هاي بلندمرتبه و درمعرض خطر شهرهاي مازندران بازديد ساختمان‌هاي بلندمرتبه و درمعرض خطر شهرهاي مازندران
دبير كارگروه پشتيباني و خدمات شهري پدافند غيرعامل استان، رعايت اصول پدافند غيرعامل در ساخت‌وسازها را ضامن امنيت جاني و رواني شهروندان عنوان كرد.

در راستاي اجراي تدوين سند ساختمانهاي بلندمرتبه در شهرهاي مازندران و تاكيد ويژه دكتر مهدي عبوري _ شهردار ساري و رئيس كارگروه پشتيباني و خدمات شهري پدافندغيرعامل استان جهت پياده سازي مبحث 21 مقررات ملي ساختمان در شهرداريها ، تسهيل در مديريت بحران و پايداري زيرساخت ها ، دبير پشتيباني و خدمات شهري استان ساختمان‌هاي بلندمرتبه (اداري، تجاري، مسكوني) و در معرض خطر شهرهاي بهشهر، نكا، شيرگاه، بابلسر، رامسر و ... را در سه‌ ماهه اول سال 1396 مورد بازديد قرار داد.


اين ساختمان­ها از نظر استحكامات سازه‌اي، سيستم اطفاء حريق، نصب آسانسور استاندارد، پله‌هاي اضطراري، كپسول آتش‌نشاني و امكانات ايمني مورد ارزيابي قرار گرفته و نقاط ضعف و قوت آن‌ها در جريان اين بازديدها احصاء و به صاحبان و مالكان آن‌ها اطلاع‌رساني شده تا اقدامات لازم را به‌منظور رفع اين نواقص به عمل آورند.

 

محمدجواد نيكزاد با تأكيد بر انجام مستمر بازديدهاي ايمني از سوي كارشناسان حوزه پيشگيري آتش‌نشاني و مهندسان ناظر ساختمان شهرداري‌هاي استان اظهار داشت: هدف از اين بازديدها احصاء مشكلات و نواقص ساختمان‌هاي بلندمرتبه به‌منظور پيشگيري از وقوع حوادث و جلوگيري از خسارات احتمالي اعم از تلفات جاني، مالي و تأمين ايمني لازم در اين ساختمان‌هاست.

 

دبير كارگروه پشتيباني و خدمات شهري پدافند غيرعامل استان، رعايت اصول پدافند غيرعامل در ساخت‌وسازها را ضامن امنيت جاني و رواني عنوان و خاطرنشان كرد: به‌منظور كاهش آسيب‌پذيري ساختمان‌ها در برابر تهديدات احتمالي، الزامات پدافند غيرعامل از جمله ايمن‌سازي، پيش‌بيني جان‌پناه، سيستم اطفاء حريق، عرض مناسب ورودي مجتمع هاي مسكوني و مبحث 21 مقررات ملي ساختمان از ضروريات مي­ باشد.


نيكزاد با اشاره به حوادث تلخ سال­هاي اخير از جمله حادثه آتش سوزي ساختمان پلاسكو تهران تصريح كرد: همه اين حوادث ناشي از بي‌توجهي به مسائل ايمني و عدم رعايت اصول پدافند غيرعامل بوده كه سبب از دست رفتن سرمايه هاي انساني و خسارات جبران ناپذيري شده است و مسئولان حوزه شهرسازي مي بايست قبل از صدور هرگونه مجوز  پايان كار ساختماني استعلام ايمني   لازم را از سازمان آتش نشاني و استاندارد انجام دهند

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1396/03/21 تاریخ :
80 تعداد بازدید :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

كليه حقوق اين سايت متعلق به دبيرخانه پدافند غير عامل مي باشد

طراحي و اجرا : سازمان فاوا شهرداري ساري

Powered by DorsaPortal